28 вересня, напередодні святкування Всеукраїнського Дня бібліотек, у читальному залі філологічної літератури та видань іноземними мовами Наукової бібліотеки ТНПУ ім. В.Гнатюка відбулася зустріч-презентація «Книги – морська глибина». Гостем свята був випускник філологічного факультету нашого вишу, поет, перекладач, член спілки письменників України, книговидавець – Юрій Матевощук.
На захід завітали студенти першого, другого курсів, магістри факультету філології і журналістики та працівники наукової бібліотеки. Вступне слово про історичну долю української книги мала Любов Іванівна Царик – кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім. В. Гнатюка. Вона наголосила на необхідності розвитку читацьких інтересів сучасної молоді, адже у сучасному світі, де переважають надновітні технології з електронними книгами, друковані видання не втратили своєї цінності. І.Кочерга, український драматург ХХ століття, писав: «…і добрій книзі більше я радію, ніж золоту в коморі…». Однак, з кожним роком кількість студентів у читальних залах зменшується, відповідно втрачається прямий контакт з книгою. Тому саме у читальному залі Наукової бібліотеки, з ініціативи Л.І.Царик та М.М. Данилевич, вирішили провести актуальний захід. Про структуру та роботу бібліотеки, зокрема читального залу філологічної літератури та видань іноземними мовами, розповіла завідувач сектору залу – Прокопчук Олена Ігорівна.
Гість зустрічі Юрій Матевощук поділився спогадами про свій перший написаний вірш у п’ятому класі, про шкільні та студентські роки і літературну студію «87», у якій він вперше відбувся як поет, та про творчі плани. Поет презентував свою книгу перекладів відомого польського письменника Корнеля Філіповича, який народився в Україні. Ще Юрій Матевощук продекламував декілька віршів із різних збірок та поділився думками з приводу сучасного літературного процесу та книгодрукування.
Під час заходу студенти-журналісти презентували відеопоезію за твором І.Франка та відеоопитування на тему : «Ваше ставлення до книги», в якому студенти та працівники університету висловили свої міркування з приводу улюблених жанрів, творів, письменників. Цікавим моментом зустрічі було декламування власних творів (віршів та прози) студентами першого курсу факультету філології і журналістики Ю.Нестерович, М. Полиняк та Н.Вараніцькою. Майбутня журналістка Тетяна Скиба привітала всіх присутніх піснею про Україну, яка стала заключним етапом зустрічі. На завершення доцент кафедри теорії і методики української та зарубіжної літератури Марія Миколаївна Данилевич подякувала учасникам заходу і закликала усіх присутніх частіше проводити подібні зустрічі-презентації у стінах читальних залів наукової бібліотеки нашого університету.
Залишити відгук