Викладачі кафедри журналістики ТНПУ презентували свої книги

У четвер, 22 квітня, в межах тижня кафедри журналістики (15–22 квітня) Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка на факультеті філології і журналістики відбулась онлайн-презентація творчого доробку викладачів:
– кандидата філологічних наук, доцента кафедри журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка, головного редактора газети «Вільне життя плюс» Федоришина Петра Степановича;
– кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка Вільчинського Олександра Казимировича;
– кандидата філологічних наук, доцента кафедри журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка Гуцала Петра Зіновійовича.
На зустрічі були присутні близько сорока студентів та викладачів.
Учасники конференції із захопленням слухають виступи викладачів

Учасники конференції із захопленням слухають виступи викладачів

 

Петро Степанович Федоришин презентував свою книгу під назвою «Таємниці скарбів Садовських». Це другий том історії Чорткова, продовження книги «Світло і тіні Чортківських замків». Автор намагається якнайбільше розповісти про історію Чорткова, адже він походить з цього району, і все його дитинство пов’язане із цим містом. Петро Степанович каже, що робота над томом була важкою та кропіткою, доводилось довго опрацьовувати архівні документи, аби знайти хоча б якусь інформацію. «Я зрозумів, що якщо не видам цю інформацію, то, можливо, її вже не оприлюднить ніхто», – каже Петро Степанович.
Уся зібрана інформація не помістилась у другому томі (до речі, книга має понад 1000 сторінок), то ж автор сподівається видати ще й третій том. Книга «Таємниці скарбів Садовських» є досить символічною, адже цього року Чортків готується до свого 500-річчя.
«Скарби сім’ї Садовських знаходять досі. У книзі розповідаються частинки цих історій. Також у збірці вміщені листи XVIII століття, за якими можна аналізувати мову, стиль написання та тогочасні політичні події», – розповідає автор.
Олександр Казимирович Вільчинський презентував свою останню книгу «У степу під Авдіївкою». Бажання написати повість виникло в автора після того, як він узимку (2016–2017) перебував як рядовий боєць в одному з добровольчих підрозділів під Авдієвкою. «Спостереження та враження не давали спокою навіть після повернення, не просто було пропускати через себе всі ті моменти знову, але проза того потребувала. Під час однієї мандрівки я поставив собі за мету писати по чотири сторінки на день, таким чином, за місяць книга вже була готова. Є тексти, які виношуєш довго, ця книга і є саме такою», – розповідає автор.
Олександр Вільчинський презентує свою книгу «У степу під Авдіївкою»

Олександр Вільчинський презентує свою книгу «У степу під Авдіївкою»

 

Автор зізнається, що тема війни його не відпускає, адже він вже планує новий роман під назвою «Інші двері», у якому один з персонажів – боєць з війни.
Петро Зеновійович Гуцал виступив із презентацією тритомної «Енциклопедії ЗУНР». Над видання працювали 114 авторів (з Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Тернополя). Книга містить 629 статей. Видання присвячено до 100-річчя створення ЗУНР. Енциклопедія містить розділи «Документознавство» і «Архівознавство», в яких можна знайти багато правди про події історичної давності. У праці зібрані розлогі біографії історичних постатей, які не знайдеш зараз в Інтернеті.
Петро Гуцал презентує свою тритомну «Енциклопедію ЗУНР»

Петро Гуцал презентує свою тритомну «Енциклопедію ЗУНР»

 

«Архівні документи – це неоціненне джерело знань. Якщо ми вчимо історію, то краще пізнаємо сьогодення. Робота над архівними документами – не просто задоволення, а розуміння власної причетності до чогось вартісного. Це стихія, яка захоплює та не відпускає», – підсумував Петро Зеновійович.
Студентка Ж-11
Єлизавета Осадчук

About the Author: admin

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *