Творчість – як прояв свободи

IMG_0004

IMG_9963

IMG_0900
5 квітня у Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка на факультеті філології і журналістики відбулася зустріч із двома непересічними особистостями – поетом, публіцистом, журналістом, перекладачем Володимиром Барною та українським письменником, перекладачем зі Словаччини Іваном Яцканином. Іван Юрійович часто відвідує Україну, бере участь в численних літературних заходах. Так він завітав і до філологів та журналістів нашого вишу, щоб презентувати збірку психологічних оповідань «Мед і сіль». Це четверта книга автора, видана в Україні.
– «Творчість для мене – це ще один прояв свободи. Творчість – така собі «втеча» від усього світу», – розповідає пан Яцканин.
Організували зустріч деканат факультету, модерував письменник, викладач кафедри журналістики Олександр Казимирович Вільчинський. Майстри слова ділилися своєю творчістю з уважною аудиторією. Зокрема, Володимир Барна декламував власну поезію та зачитував «барнавки» – авторські катрени (чотиривірші). А ще гості заходу, серед яких також був і отець Омелян, охоче відповідали на усі питання студентів та викладачів факультету.
– «Мене переповнюють емоції. Ліна Костенко пише: «Поезія – це завжди неповторність». Прикрасила і мій день поезія Володимира Барни. Найбільше захопив «Янгол слова» – збірка, яка змушує міркувати та аналізувати, почерпнути для себе щось нове чи змінити якесь рішення», – ділиться враженнями студентка 1 курсу Ірина Гороховянко.
Іван Яцканин – головний редактор журналу «Дукля» в Словаччині. Доцент кафедри журналістики Оксана Василівна Кушнір презентувала гостеві власну монографію, написану на основі її кандидатської дисертації саме про журнал «Дукля» в контексті періодики української меншини у Словаччині.

Студентка 1 курсу
факультету філології і журналістики
Олена Чайківська

IMG_0898

IMG_0101

IMG_0091

IMG_0056

IMG_0044

IMG_0025

IMG_0024

About the Author: admin

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *